O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Nowe Szpitalne Oddziały Ratunkowe

Ministerstwo zapowiada 26 nowych SOR - ów

Ministerstwo Zdrowia zapowiada w ramach rozwoju SOR-ów powstanie 26 nowych szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym aż 10 w woj. śląskim. To na Śląsku jest największy deficyt, jeśli chodzi o zabezpieczenie pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Taką informację przedstawiono na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przy każdym SOR-ze i w każdym szpitalu od nowego roku ma działać nocna i świąteczna opieka medyczna, mająca nieść pomoc pacjentom nie będącym w stanie zagrożenia życia.

Komisja zajęła się informacjami, jakie resortu przedstawił na temat funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych, m.in. o finansowaniu procedur, czasie oczekiwania, obsadzie i współpracy z zespołami ratownictwa medycznego. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że na terenie kraju funkcjonują obecnie 242 szpitalne oddziały ratunkowe. Przyjmuje się, że jeden SOR powinien zabezpieczać populację ok. 150 tys. mieszkańców, tymczasem w woj. śląskim jest to aktualnie 320 tys. mieszkańców na jeden SOR.

W zasobach kadrowych w SOR-ach na koniec 2021 r. liczba wszystkich lekarzy wynosiła 4882, w tym 3517 lekarzy systemu. Jeśli chodzi o pielęgniarki – 4803, w tym pielęgniarki systemu – 3447, zaś liczba pracujących ratowników medycznych wynosiła 5938. W 2021 r. w szpitalnych oddziałach ratunkowych przyjęto łącznie ponad 5 mln pacjentów, z czego ponad 3,5 mln w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.