Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.

Transport medyczny oraz sanitarny

Jesteśmy liderem transportu medycznego w Polsce i na świecie.

Jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku usług transportów medycznych w Polsce. Posiadamy flotę nowoczesnych ambulansów medycznych, które spełniają wszystkie wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia. Każdy z ambulansów posiada dwa niezależne systemy łączności. Świadczymy usługi na terenie całej Polski.
tel: 22 535 91 51
Zamów transport

Transport medyczny i sanitarny w Falck - co oferujemy?

Transport medyczny to usługa polegająca na przewozie Pacjenta samochodem sanitarnym, z noszami do jednostki służby zdrowia, z możliwością opieki medycznej, w sytuacji zdrowotnej wykluczającej możliwość samodzielnego poruszania się. Nie jest to usługa pogotowia ratunkowego, które wzywa się w warunkach zagrożenia zdrowia bądź życia.

Transport medyczny cennik

Dla kogo jest nasza oferta transportu medycznego?

Naszą ofertę kierujemy do:

 • Klientów indywidualnych
 • szpitali
 • poradni
 • stacji dializ
 • hospicjów
 • prywatnych praktyk lekarskich

W jaki sposób ją realizujemy?

Transporty medyczne realizujemy wszystkimi rodzajami zespołów:

 • transporty medyczne w standardzie S
  • lekarz systemu
  • ratownik medyczny
  • kierowca – ratownik medyczny

 • transporty medyczne w standardzie P
  • ratownik medyczny
  • kierowca – ratownik medyczny

 • transporty medyczne w standardzie T
  • ratownik medyczny
  • kierowca

Często zadawane pytania

Czym jest transport medyczny Pacjenta?

Falck Medycyna oferuje profesjonalny transport sanitarny i medyczny dla osób w sytuacji nagłego pogorszenia zdrowia, oraz oczekujących na zabiegi lub badania w trybie planowym. Realizujemy transporty międzymiastowe i międzynarodowe. Ich wycena dokonywana jest indywidualnie. Dokładamy starań, aby nasi Pacjenci nie pozostali bez pomocy, nawet daleko od domu.

Czy muszę płacić za transport medyczny?

Jeśli transport został zlecony przez lekarza/szpital lub POZ, który z nami współpracuje, nie będzie konieczności opłaty za transport Pacjenta. Transport rozliczany jest pomiędzy nami, a szpitalem lub POZ, wobec czego Pacjent nie uczestniczy w pokrywaniu kosztów z własnej kieszeni.

Co w przypadku, jeśli moja karetka nie przyjedzie?

Jeśli karetka nie dotrze na miejsce, skontaktuj się ze szpitalem lub osobą zlecającą, aby sprawdzić, czy transport został już zlecony.

Jeśli szpital potwierdzi, iż transport został zlecony , skontaktujemy się z nami pod numerem 22 53 59 151 , abyśmy mogli sprawdzić, gdzie znajduje się karetka, ponieważ może istnieć ważny powód, dla którego nie przybyła.
Jak zarezerwować transport Pacjenta?
To bardzo proste. Dzwonisz do Falcka Medycyna – pod numer tel: 22 53 59 151. Nie potrzebujesz żadnych wizyt, ani ,,papierkowej roboty’’. Nasze całodobowe Krajowe Centrum Operacyjne to wykwalifikowani Dyspozytorzy, którzy przeprowadzą wywiad, w celu zebrania potrzebnych informacji i dostosowania usługi transportu do potrzeb lub realizacji zgodnie ze zleceniem lekarskim.

Dodatkowo możesz, także wypełnić formularz transportowy.
Czy Falck Medycyna gwarantuje bezpieczeństwo przewozu Pacjentów?
Tak, Falck Medycyna gwarantuje pełne bezpieczeństwo świadczonych przez siebie usług. Nasi Pracownicy to wykwalifikowany persone,l z wieloletnim doświadczeniem lekarek/lekarzy, pielęgniarek/pielęgniarzy ratowniczek/ratpowników oraz rehabilitentek/rehabilitantów.

Nasza flota samochodów to karetki wyposażone w nowoczesny sprzęt, tak aby zawsze dbać o zdrowie oraz życie Pacjentów, na jak najwyższym poziomie.

Ponadto, wszyscy członkowie załóg karetek są przeszkoleni w ramach wymaganych umiejętności ratowniczych, potwierdzonych stosownymi certyfikatami.
Czy ratownik będzie zdrowy, zaszczepiony przeciwko COVID 19? Czy będzie posiadać maseczkę na twarz ?
Personel medyczny, zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia, został dwukrotnie zaszczepiony przeciwko COVID- 19.

Wszyscy Pracownicy, mający bezpośrednią styczność z Pacjentem, wyposażeni są w indywidualne środki ochrony osobistej. Środki te są wykorzystywane jednorazowo.
Czy karetka będzie czysta/zdezynfekowana?
Tak. Wszystkie ambulanse Falck Medycyna po każdorazowym przewozie Pacjenta są sprzątane oraz dezynfekowane.
Czy mogę podróżować ze mną osoba towarzysząca ?
Tak, zawsze. Pamiętaj jednak że musisz poinformować o tym podczas rezerwowania transportu. Osoba towarzysząca musi być odbierana z tego samego miejsca co pacjent.
W jaki sposób mogę zapłacić za transport?
W przypadku posiadania ważnego abonamentu, koszt pokrywa abonament. Za transport można dokonać płatności gotówką oraz kartą szybko i bezpiecznie bezpośrednio w karetce (na wyposażeniu naszych karetek znajdują się terminale płatnicze). Przy zamawianiu transportu można dokonać również płatności BLIK.
Ile mogę zabrać ze sobą rzeczy do karetki ?
Niewielką torbę podręczną, jeśli osoba jest samotna. W innym przypadku, rzeczy zabiera rodzina. Ambulans nie jest przeznaczony do transportu toreb.
Ile wcześniej muszę zarezerwować transport ?
Przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, aby zarezerwować na konkretną godzinę.
Dokąd mogę zostać przewieziony?
Transport może zostać zrealizowany do miejsca, które zostanie wskazane podczas rozmowy z dyspozytorem. Dyspozytor potwierdzi, iż dany transport jest możliwy.
Kto może zostać przewieziony ?
Zarówno osoby leżące jak i chodzące. Nie ma, także górnej granicy wieku. Należy pamiętać jednak, że osoby niepełnoletnie muszą przebywać pod opieką dorosłego opiekuna prawnego.
Czy zostanę odtransportowany ,, pod drzwi ‘’?
Nasi Pracownicy pomogą odnaleźć się w szpitalu, przychodni. Po skończonym transporcie pomożemy ułożyć Pacjenta w dogodnej pozycji w domu. Realizujemy transporty ,,z łóżka do łóżka’’.

Troska jest jedną z naszych wartości, więc wczuwamy się w Twoje potrzeby. Upewnimy się, iż bezpiecznie dotarłeś na miejsce.
Co otrzymam w ramach transportu ?
Falck Medycyna oferuje profesjonalny transport sanitarny i medyczny dla każdej osoby w nagłym pogorszeniu zdrowia. Także dla osób planujących zabiegi czy badania realizowane w tzw. trybie planowym. Zapewniamy komfortowy i bezpieczny transport dla Pacjenta oraz osoby towarzyszącej. Podchodzimy elastycznie do każdego, z szacunkiem i należytą troską, dbając o potrzeby indywidualnie. W razie zaistnienia indywidualnych wymagań lub nietypowych potrzeb postaramy się, by spełnić wszystkie zgłoszone oczekiwania.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.