Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.

Kodeks etyczny

Kodeks Etyczny w Falck obowiązuje wszystkich Pracowników Grupy na całym świecie.

Kodeks Etyczny Grupy Falck obowiązuje ws​zystkich Pracowników Grupy na całym świecie. Falck oczekuje, że wszyscy jego Pracownicy podzielają podstawowe zasady etyczne, wyszczególnione w niniejszej deklaracji. Celem Kodeksu Etycznego jest określenie szczegółowych wytycznych w dziedzinach: socjalnej, ochrony środowiska i etycznej – standardów, których przestrzegania wymaga się od wszystkich Pracowników.

U podstaw Kodeksu Etycznego Grupy Falck leży dokument ONZ – Global Compact – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Obejmuje on następujące dziedziny: prawa człowieka, prawa pracowników, ochronę środowiska i zwalczanie korupcji.

Falck przejął następujące zasady z dokumentu Global Compact:

 1. Prawa człowieka
  • Przedsiębiorstwo winno wspierać i respektować ochronę międzynarodowo proklamowanych praw człowieka w dziedzinach, na które ma wpływ.
  • Przedsiębiorstwo winno zapewnić, że nie przyczynia się do gwałcenia praw człowieka.
 2. Prawa Pracowników
  • Przedsiębiorstwo uznaje prawo Pracowników do zakładania związków zawodowych i wstępowania do nich oraz prawo do negocjacji zbiorowych.
  • Przedsiębiorstwo winne jest wspierać zwalczanie pracy przymusowej we wszystkich jej przejawach.
  • Przedsiębiorstwo winne jest wspierać skuteczne zwalczanie pracy dzieci.
  • Przedsiębiorstwo winne jest wspierać zwalczanie dyskryminacji w pracy i stosunkach zatrudnienia.
 3. Środowisko naturalne
  • Przedsiębiorstwo winne jest wspierać ostrożne postawy wobec problemów ochrony środowiska
  • Przedsiębiorstwo winne jest podejmować inicjatywy propagujące większe poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne.
  • Przedsiębiorstwo winne jest promować opracowywanie i rozpowszechnianie proekologicznych technologii.
 4. Zwalczanie korupcji
  • Przedsiębiorstwo winne jest zwalczać wszystkie przejawy korupcji, łącznie z wykorzystywaniem finansowym i szantażem.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.