Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

E-zwolnienia kontrolowane przez ZUS

ZUS przeprowadził kontrole ok. 350 tys. e-zwolnień wystawionych w roku 2021. Kontrolerzy podważyli zasadność części ze zwolnień wystawionych w trakcie teleporad. Lekarze nie zgadzają się z tymi decyzjami uważając, że kontrolerzy nie mają narzędzi do stwierdzenia, czy komuś należało się e-zwolnienie. ZUS twierdzi, że zwolnienia wystawione w ramach teleporad nie są „na cenzurowanym”. Uwagę zwracają sytuacje, w których jeden lekarz dziennie wystawiał ponad 200 zaświadczeń lekarskich, w dodatku w kilku różnych podmiotach leczniczych. Wciągu jednej minuty zostały wystawione zaświadczenia lekarskie trzem różnym pacjentom. Wskazuje się, że w wielu przypadkach lekarz nie udokumentował we właściwy sposób wywiadu z pacjentem.  Dla ZUS nie ma znaczenia, czy zwolnienie zostało wystawione w ramach teleporady czy też po tradycyjnym spotkaniu z pacjentem. Na zaświadczeniu lekarskim nie ma także informacji, czy zostało ono wystawiono przez lekarza w ramach teleporady – mówi Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy ZUS. Zaznacza, że kontrolą może zostać objęte każde zwolnienie lekarskie, w tym zwolnienie wystawione w ramach teleporady. prof. Jarosław Fedorowski, szef Polskiej Federacji Szpitali uważa, że powstał pewnego rodzaju przemysł wystawiania zwolnień. - W czasie pandemii powstały firmy, które działają on-line i trudnią się  wyłącznie wystawianiem zwolnień czy e-recept. To może prowadzić do nadużyć - wskazuje prof. Fedorowski.

W ramach abonamentu Falck Medycyna masz zagwarantowaną określoną (zależną od wersji abonamentu, który wybierzesz) ilość konsultacji on-line z naszym lekarzem wraz z prawem do otrzymania zwolnienia lekarskiego, wstawianego zgodnie z przepisami. Bez obaw o ryzyko podważenia takiego zwolnienia przez kontrolę ZUS. 

Źródło - www.politykazdrowotna.com

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.