Послуги

Щодня ми реагуємо на складні ситуації, з якими може зіткнутися кожен з нас.
Наші досвідчені співробітники надають ефективну допомогу тим, хто її терміново потребує. Завжди.

Кар'єра

Ми любимо свою роботу. Ми поділяємо переконання, що кожне людське життя та здоров'я є безцінним. Саме тому ми допомагаємо всім людям, коли вони цього потребують. Ми захищаємо здоров'я і життя. Це більше, ніж просто робота. Це служіння.
Новини

E-zwolnienia kontrolowane przez ZUS

ZUS przeprowadził kontrole ok. 350 tys. e-zwolnień wystawionych w roku 2021. Kontrolerzy podważyli zasadność części ze zwolnień wystawionych w trakcie teleporad. Lekarze nie zgadzają się z tymi decyzjami uważając, że kontrolerzy nie mają narzędzi do stwierdzenia, czy komuś należało się e-zwolnienie. ZUS twierdzi, że zwolnienia wystawione w ramach teleporad nie są „na cenzurowanym”. Uwagę zwracają sytuacje, w których jeden lekarz dziennie wystawiał ponad 200 zaświadczeń lekarskich, w dodatku w kilku różnych podmiotach leczniczych. Wciągu jednej minuty zostały wystawione zaświadczenia lekarskie trzem różnym pacjentom. Wskazuje się, że w wielu przypadkach lekarz nie udokumentował we właściwy sposób wywiadu z pacjentem.  Dla ZUS nie ma znaczenia, czy zwolnienie zostało wystawione w ramach teleporady czy też po tradycyjnym spotkaniu z pacjentem. Na zaświadczeniu lekarskim nie ma także informacji, czy zostało ono wystawiono przez lekarza w ramach teleporady – mówi Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy ZUS. Zaznacza, że kontrolą może zostać objęte każde zwolnienie lekarskie, w tym zwolnienie wystawione w ramach teleporady. prof. Jarosław Fedorowski, szef Polskiej Federacji Szpitali uważa, że powstał pewnego rodzaju przemysł wystawiania zwolnień. - W czasie pandemii powstały firmy, które działają on-line i trudnią się  wyłącznie wystawianiem zwolnień czy e-recept. To może prowadzić do nadużyć - wskazuje prof. Fedorowski.

W ramach abonamentu Falck Medycyna masz zagwarantowaną określoną (zależną od wersji abonamentu, który wybierzesz) ilość konsultacji on-line z naszym lekarzem wraz z prawem do otrzymania zwolnienia lekarskiego, wstawianego zgodnie z przepisami. Bez obaw o ryzyko podważenia takiego zwolnienia przez kontrolę ZUS. 

Źródło - www.politykazdrowotna.com