Usługi

Codziennie reagujemy na trudne sytuacje, jakie mogą spotkać każdego z nas.
Nasi doświadczeni Pracownicy zapewniają skuteczną pomoc dla osób w pilnej potrzebie. Zawsze.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Chrońmy oczy

Nasze oczy są niezwykle wrażliwe na działanie promieni słonecznych. A lato to czas dużej emisji promieniowania słonecznego. Nawet w dni, które pozornie wydają się być pozbawione słońca. Należy pamiętać, że negatywne skutki promieni słonecznych niszczących nasze oczy nie muszą być odczuwane od razu. Czasem na ich ujawnienie trzeba poczekać kilka lat, ale szkody trudno naprawić. Bo uszkodzenia naszego wzroku wywołane promieniowaniem UV są niestety nieodwracalne.

Ochrona oczu latem jest prosta. Możliwa dzięki odpowiednio dobranym okularom przeciwsłonecznym chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Kluczem jest filtr UV 400. Informacja o tym powinna być widoczna na oprawkach, szkłach lub rachunku. Taki filtr chroni najlepiej przed promieniowaniem ultrafioletowym. Należy pamiętać o odcieniu i poziomie zabarwienia soczewek okularowych. Okulary przeciwsłoneczne mają cztery kategorie zabarwienia – kat. 1. najdelikatniej zabarwione, po kat. 4. bardzo mocno zabarwione. Te do użytku codziennego można wybierać dowolnie, to jednak do jazdy samochodem są zabronione soczewki najciemniejsze - kategorii 4.

Warto kupować produkty ze znakiem CE (Conformitée Européenne). Oznacza, że produkt spełnia normy Unii Europejskiej. W momencie, gdy musisz kupić okulary przeciwsłoneczne z korekcją, wybierz te z powłoką antyrefleksyjną UV Control. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także promieniami odbitymi od wewnętrznej powierzchni soczewek.