Usługi

Codziennie reagujemy na trudne sytuacje, jakie mogą spotkać każdego z nas.
Nasi doświadczeni Pracownicy zapewniają skuteczną pomoc dla osób w pilnej potrzebie. Zawsze.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Wydatki na zdrowie

NFZ przygotował raport podsumowujący koszty refundacji leczenia w 2021 roku wraz z kosztami świadczeń oraz leków. NFZ wydał w 2021 roku na leczenie Polek i Polaków blisko 83 mld zł. Średni koszt leczenia (ze środków publicznych) jednego pacjenta w 2021 r. wyniósł ok. 2,6 tys. zł. Niemal 24,5 mld zł przeznaczono na opiekę zdrowotną dla zaledwie 1 proc. mieszkańców Polski. Środki przeznaczone na świadczenia dla 100 „najdroższych” pacjentów pozwoliłyby na leczenie ponad 57 tys. „średnich” pacjentów. „Najdroższy” oznacza pacjentów, za których leczenie NFZ zapłacił najwięcej. 

Dług zdrowony narasta

Z danych zamieszczonych w prowadzonym przez NFZ portalu Zdrowe Dane wynika, że świadczenia dla 20 proc. pacjentów w Polsce pochłaniają 80 proc. budżetu NFZ na leczenie i leki. Analitycy NFZ porównali wiek i płeć pacjentów z kosztami ich leczenia. Z analizy wynika, że najwięcej środków na leczenie NFZ wydaje na pacjentów w grupach:

  • 0-4 lata
  • 60-64 lata
  • 65-69 lat
  • 70-74 lata.

Po drugiej stronie - wśród osób, które tworzą najniższe koszty dla systemu są pacjenci w wieku 20-24 lata i 25-29 lat.