O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Ustawa o ochronie ludności

Wicepremier Jarosław Kaczyński i szef MSWiA Mariusz Kamiński pokazali założenia projektu ustawy o ochronie ludności, przewidującej utworzenie specjalnego funduszu wynoszącego rocznie 0,1 proc. PKB. W obecnych realiach budżetowych oznacza to nakłady wynoszące ok. 3 mld zł rocznie. Środki niewykorzystane w danym roku będą przechodzić na następny. W połowie będą w dyspozycji ministra spraw wewnętrznych, a w połowie trafi do wojewodów (z uwzględnieniem liczebności poszczególnych województw).

W ramach planu działań powstanie korpus lokalnych ratowników medycznych, kupionych ma zostać ok. 2800 karetek, kursy pierwszej pomocy mają być obowiązkowe dla młodzieży szkół średnich. - Musimy być zdolni do tego, żeby działać bardzo szybko, sprawnie - przekonywał Jarosław Kaczyński. Oświadczył, że przy przygotowywaniu ustawy wzięto pod uwagę "to wszystko, co dzieje się (...) na Ukrainie" oraz to, co działo się na granicy Polski z Białorusią. Zmiany te są uzupełnieniem przyjętej przez parlament ustawy o obronie ojczyzny.

https://www.rp.pl/polityka/art36509091-trzy-miliardy-rocznie-na-fundusz-ochrony-ludnosci-sa-zalozenia-ustawy

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.