Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Szpitale w Polsce

Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano nowy wykaz szpitali, które znalazły się w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli tzw. sieci szpitali. Na liście jest 585 podmiotów. Wykaz obowiązuje od stycznia 2023 r. do końca czerwca 2027 r. 

fot. Renata Dąbrowska

Szpitale zakwalifikowane do sieci zapewniają pacjentom świadczenia szpitalne, opiekę specjalistyczną oraz świadczenia rehabilitacyjne, adekwatnie do stanu zdrowia pacjenta. Obecność danego szpitala w sieci gwarantuje ciągłość i stabilność finansowania na podstawie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Szpitale, które znalazły się w sieci, są podzielone według sześciu poziomów systemu zabezpieczenia – od najbardziej podstawowych procedur medycznych po skomplikowane, wysokospecjalistyczne leczenie. Trzy poziomy podstawowe – pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia – obejmą szpitale o zasięgu lokalnym bądź regionalnym. Jeden poziom specjalistyczny dotyczy szpitali onkologicznych i pulmonologicznych, a drugi szpitali pediatrycznych. Najwyższy, ogólnopolski poziom jest przewidziany dla instytutów badawczych i szpitali klinicznych.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.