Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Rząd przedłuża obowiązywanie ograniczeń epidemicznych

W wykazie zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Rząd przedłuża do 30 kwietnia obowiązywanie ograniczeń epidemicznych. Maseczki pozostaną obowiązkowe w aptekach, przychodniach i szpitalach przez ten czas. Ministerstwo Zdrowia zrezygnowało też z codziennego informowania  liczbie dziennych przypadków. Ale z dostępnych danych wynika, że każdej doby odnotowuje się ok. 2 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 umiera ponad 10 osób. Łącznie do tej pory stwierdzono 6.480647 przypadki zachorowań oraz 119199 zgonów.  Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 4 marca 2020 r. “Pacjentem zero” był mieszkaniec Cybinki. Epidemia zbierała swoje żniwo we Włoszech, Hiszpanii i Francji. Rząd wprowadził pierwsze ograniczenia (m.in. zakaz organizowania imprez masowych). 16 marca 2020 r. wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce. Międzynarodowe połączenia lotnicze zostały wstrzymane, jedynie sklepy spożywcze, drogerie i apteki mogły być otwarte. W przestrzeni zamkniętej obowiązywał nakaz zasłaniania nosa i ust, a także utrzymywanie dystansu społecznego (1,5 m). Wówczas liczba zachorowań wynosiła … 25 nowych pacjentów dziennie, a chorowało w całej Polsce 150 osób. 

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.