O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Restrukturyzacja szpitali w Polsce

Na koniec tego roku suma zobowiązań publicznych szpitali może osiągnąć rekordowy poziom. W ostatnich miesiącach oscylowała wokół kwoty 20 mld zł.  Zmiany w polskich szpitalach są więcej niż niezbędne. Na dodatek, do „starych” problemów dochodzą nowe - inflacja, szybko rosnące koszty energii, presja na wzrost wynagrodzeń. 

Adam Niedzielski, minister zdrowia wskazuje w publicznych wystąpieniach, że mimo rosnących nakładów na zdrowie obecne problemy finansowe wynikają przede wszystkim z nieumiejętnego zarządzanie placówkami. Zastrzega, że resort zdrowia  nie będzie ingerował bezpośrednio w skład zarządu jednostek, nie planuje także powoływania specjalnych pełnomocników, jako remedium na obecne problemy. Do wyborów został rok, czyli trudno spodziewać się jakiś zasadniczych zmian w systemie. 

Nowy projekt dotyczący poprawy efektywności szpitalnictwa został wprowadzony niedawno do wykazu prac programowych i legislacyjnych Rady Ministrów. Nowe rozwiązania przewidują powołanie specjalnej struktury, która będzie odpowiadać za restrukturyzację w zadłużonych szpitalach. Ma to być Agencja Rozwoju Szpitali, której powstanie zablokowali już raz samorządowcy związani z PiS. Ma także zostać powołany specjalny fundusz restrukturyzacyjny, do którego będą mogły aplikować wszystkie podmioty, potrzebujące pieniędzy na realizację planów restrukturyzacyjnych. 

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.