O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Nowe ambulanse w Falck

Kolejna partia pięciu, nowych ambulansów #MAN służy już pacjentom przewożonym przez Zespoły Transportu Medycznego.

Co je wyróżnia?!

Unikatowy i dotychczas niespotykany w ambulansach system automatycznej dezynfekcji, opary na kwasie podchlorawym.
Pandemia #COVID19 zmieniła bardzo dużo. Nowe wytyczne, procedury postępowania i wiele innych.
Dlatego też Falck Medycyna, JFC Polska, AMZ-KUTNO, @BioMedAqua połączyły siły i wspólnie opracowały system automatycznej dezynfekcji ambulansu.

System na stałe został zabudowany w ambulansie. Jego obsługa polega jedynie na włączeniu procesu z panelu sterującego. Kwas podchlorawy zostaje rozprowadzony po całym wnętrzu ambulansu w postaci suchej mgły, która krążąc dociera we wszystkie zakamarki i miejsca trudno dostępne.

Kwas podchlorawy jest substancją, która jest słabo rozpoznawalna w środowisku medycznym.
Często chlor, podchloryny, kwas podchlorawy i chlorowy są włączane do jednej grupy i kojarzone z toksycznym działaniem dla człowieka.

Najbliższe i silne skojarzenie biegnie w stronę podchlorynu np. sodu, stąd niezbędne jest rozróżnienie tych dwóch substancji – HOCl wykazuje ok. 100 razy większą aktywność p-drobnoustrojową, przy jednocześnie ekstremalnie wysokim poziomie bezpieczeństwa. Już w 1975 roku odkryto, że kwas podchlorawy jest naturalnie produkowany w aktywowanych ludzkich neutrofilach i innych fagocytach jako środek obronny przeciwko patogenom.

Komórki układu fagocytarnego produkują HOCl także w reakcji na urazy. Innymi słowy „wszyscy mamy to we krwi”. W organizmach mechanizmem buforującym działanie HOCl jest tauryna, która przez reakcję z HOCl tworzy chloraminę tauryny, substancje o właściwościach immunomodulujących, oraz nadal (choć nieco słabszych) właściwościach p-drobnoustrojowych.


https://www.youtube.com/watch?v=13np1nhd5lk

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.