O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Najdroższy lek na świecie

Amerykańska agencja ds. leków i bezpieczeństwa żywności (FDA) zatwierdziła właśnie pierwszą terapię genową dla pacjentów z hemofilią B - Hemgenix (etranacogene dezaparvovec). Nowy lek jest najdroższy na świecie, kosztuje 3,5 mln USD za dawkę. Hemgenix został zatwierdzony dla pacjentów, którzy obecnie stosują terapię profilaktyczną czynnikiem IX lub mają poważne krwotoki lub epizody samoistnych krwawień. Chorobę wywołuje brak wystarczającego stężenia IX czynnika krzepnięcia. Hemofilia typu B  jest chorobą rzadką. Występuje ona w około 1 przypadku na 50 000 osób. Hemofilia typu B może mieć łagodny, umiarkowany lub ciężki przebieg. Około 60% pacjentów zmaga się z ciężkim przebiegiem tej choroby. Osoby z hemofilią typu B doświadczają przedłużonego krwawienia przy najmniejszych urazach, czy prostych zabiegach. W ciężkich przypadkach pacjenci mogą krwawić kilka razy w tygodniu, nawet bez urazu. Krwawienia mogą doprowadzić do poważnych powikłań związanych z krwawieniem wewnętrznym. 

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.