To co odróżnia Falck Medycyna od innych prywatnych firm zajmujących się transportami medycznymi w Polsce jest posiadanie własnego Krajowego Centrum Operacyjnego, działającego w systemie 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Krajowe Centrum Operacyjne to dyspozytornia medyczna zapewniająca kompetentną i niezakłóconą obsługę wszystkich zgłoszeń ze strony pacjentów korzystających z numeru 22 535 91 51.
Nowoczesne technologie cyfrowe wykorzystywane w działalności naszej dyspozytorni medycznej pomagają dysponentom medycznym Falck Medycyna zapewniać szybką i kompetentną pomoc we wszystkich nagłych sytuacjach. Autorski program/system eZOZ, stworzony na potrzeby Falck Medycyna zapewnia stałą obsługę wszystkich zgłoszeń spływających do naszej dyspozytorni medycznej, dzięki automatycznemu łączeniu się z urządzeniami mobilnymi wykorzystywanymi przez nasze zespoły realizujące usługę transportów medycznych. Urządzenia ZEBRA, z których korzystają nasi ratownicy, to dedykowane komputery przenośne w rozmiarach smartfonów, ze specjalnie przygotowanym na nasze potrzeby oprogramowaniem. Pozwala ono dyktować treść niezbędną dla przygotowania dokumentacji medycznej, jednocześnie wykonując działania ratownicze. Urządzenia są odporne na wstrząsy czy uderzenia.
System pozwala na śledzenie przemieszczania się zespołu w czasie rzeczywistym. Pozwala to precyzyjnie określić czas dojazdu do pacjenta, czas powrotu naszego ambulansu do bazy. System eZOZ jest w pełni kompatybilny z systemami NFZ, co ułatwia transfer danych i przyśpiesza tempo obsługi każdego pacjenta, eliminując możliwość powstawania błędów typowych dla dokumentacji papierowej. Dla pacjentów system zapewnia wystawianie e-recept, e-skierowań czy e-zwolnień. Możliwe jest także wystawienie skierowania na badanie w kierunku Covid. Wszystkie dane są w pełni bezpieczne, a system restrykcyjnie przestrzega reguł ochrony danych RODO.
Zespoły ratownictwa medycznego Falck Medycyna dysponowane są przez dyspozytora medycznego z Krajowego Centrum Operacyjnego. Zgłoszenia przyjmuje operator, który przekierowuje zgłoszenie o zdarzeniach zagrażających życiu lub zdrowiu do dyspozytora medycznego. Dyspozytor medyczny Falck Medycyna przyjmuje powiadomienia o zdarzeniach, przeprowadza wywiad, ustala priorytety i niezwłocznie dysponuje na miejsce zdarzenia zespół transportu medycznego, powiadamia o zdarzeniu szpitalne oddziały ratunkowe, centra urazowe, wyspecjalizowane oddziały szpitalne lub jednostki współpracujące z systemem (m.in. Państwową Straż Pożarną, Policję, GOPR, TOPR).
Aby zostać dyspozytorem medycznym należy posiadać:
Dołącz do najlepszych. Falck Medycyna zaprasza do współpracy!
#falckmedycyna #dyspozytorniamedyczna #krajowecentrumoperacyjne #dyspozytornia