Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.

Dla Szpitali Firm i Instytucji

Jesteśmy zawsze tam gdzie nas potrzebujesz.

Jesteśmy największym operatorem transportu międzyszpitalnego w Polsce. Zabezpieczamy medycznie największe imprezy sportowe i rozrywkowe na terenie całej Polski. Szkolimy pracowników największy firm przewozowych z zakresu pierwszej pomocy. Jeżeli potrzebujesz usług medycznych na najwyższym poziomie, skontaktuj się z nami za pomoc formularza lub telefonicznie. Jesteśmy tam gdzie nas potrzebujesz. Zawsze.

Zespoły Transportu Medycznego​

Falck Medycyna jest dysponentem zakontraktowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia Zespołów Transportu Medycznego. ZTM realizuje świadczenia w przypadku konieczności przetransportowania Pacjenta między świadczeniodawcami realizującymi świadczenia gwarantowane z zakresu leczenia szpitalnego, w następujących stanach chorobowych:

​1) niewydolność oddechowa wymagająca sztucznej wentylacji; ​
2) niewydolność układu krążenia; ​
3) stany wymagające interwencji chirurgicznej i po zabiegach; ​
4) inne (np. drgawki).

Zespół Transportu Medycznego dysponuje wyposażonym ambulansem zgodnie z normą PN-EN 1789. W jego skład wchodzą co najmniej dwie osoby uprawnione do medycznych czynności ratunkowe. Dzięki nowoczesnym respiratorom transportowym, które posiadają ambulanse Falck Medycyna, jesteśmy w stanie prawidłowo zabezpieczyć Pacjenta w trakcie respiratoterapii.​

Realizacja niniejszych świadczeń obejmuje transport oraz udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej przez zespół transportu medycznego w szczególności w przypadku konieczności: ​

1) niezwłocznego wykonania zabiegu u innego świadczeniodawcy; ​
2) zachowania ciągłości leczenia u innego świadczeniodawcy. ​

W przypadkach uzasadnionych medycznie obowiązek zapewnienia opieki lekarskiej podczas transportu spoczywa na podmiocie zlecającym transport. Transporty medyczne odbywają się ze szpitala do szpitala w systemie "z łóżka do łóżka"​.

Zlecenie transportu można dokonać poprzez wypełnienie formularza lub telefonicznie pod numerem: ​22 535 91 51

Zespoły Transportowe

Pomimo możliwości skorzystania przez szpitale ze świadczenia gwarantowanego jakimi są Zespoły Transportu Medycznego, nadal są one zobowiązane do posiadania własnego transportu. Jako doświadczony partner oferujemy następujące rodzaje zespołów transportowych:

  • Zespół transportowy S, w skład którego wchodzi lekarz oraz dwóch ratowników medycznych/pielęgniarek/pielęgniarzy z nowoczesnym ambulansem i wyposażeniem pozwalającym zabezpieczyć najbardziej wymagającego Pacjenta.
  • Zespół transportowy P, w skład którego wchodzi dwóch ratowników medycznych z ambulansem wyposażonym analogicznie, jak zespół typu S
  • Zespół sanitarny z nowoczesnym ambulansem, ratownikami KPP i wyposażeniem na poziomie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Jesteśmy w stanie także zapewnić kompleksową usługę transportu medycznego i sanitarnego. Nasz Klient nie musi się wtedy zastanawiać jaki rodzaj transportu będzie potrzebny i do kogo wykonać telefon. Wystarczy kontakt z naszym Krajowym Centrum Operacyjnym i po krótkim wywiadzie, dyspozytor zasugeruje jaki rodzaj transportu będzie potrzebny. Dzięki temu nasz partner będzie mógł zoptymalizować koszty operacyjne, a Pacjent będzie miał zapewnioną właściwą opiekę.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.