4 godzinne szkolenie, które dostarcza niezbędną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Tematyka kursu prowadzonego przez doświadczonych instruktorów pozwoli praktycznie wykorzystać wiedze, tak w życiu prywatnym, jaki i w pracy oraz pozwoli przezwyciężyć strach przed udzielaniem pierwszej pomocy.
Uczestnik po jego ukończeniu będzie potrafił rozpoznać zatrzymanie krążenia, prawidłowo wezwać pomoc oraz rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową.
W trakcie zajęć uczestnicy ćwiczą na nowoczesnych manekinach, dostarczających informacji zwrotnych dla kursanta.
Kurs jest prowadzony zgodnie z rekomendacjami Europejskiej Rady Resuscytacji.
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pozwala na uzyskanie tytułu ratownika zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Pozytywne ukończenie kursu i uzyskanie tytułu ratownika pozwala uzyskać najwyższy poziom kompetencji z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jaki jest dostępny dla osoby nieposiadającej wykształcenia medycznego.
Kurs to 66 godzin zajęć, z których aż 41 godzin to zajęcia praktyczne bazujące na realnych scenariuszach i prowadzone przez doświadczoną kadrę złożoną z lekarzy, psychologów i ratowników medycznych. Od kursanta nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie merytoryczne, a jedynie dobry stan zdrowia i pozytywne nastawienie.
Kurs jest organizowany na podstawie decyzji administracyjnej Wojewody Mazowieckiego, a jego ramowy program jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
W trakcie zajęć wykorzystywane są nowoczesne manekiny dające informacje zwrotną, środki pozoracji oraz wszystkie środki wynikające z zakresu uprawnień ratownika.
Autorskie warsztaty wyjazdowe dla lekarek/lekarzy, ratowniczek/ratowników medycznych, pielęgniarek/pielęgniarzy oraz studentów ratownictwa, opracowane ze szczególnym uwzględnieniem działania w warunkach zespołu wyjazdowego RTM i ZTM. Możliwość organizacji edycja warsztatów w różnych częściach Polski. Specyfika warsztatów może zostać dostosowana do pory roku czy miejsca ich organizacji.
Warsztaty to zajęcia prowadzone zarówno w dzień jak i w nocy, obejmujące łącznie 24 godziny dydaktyczne. Ich tematyka uwzględnia wytyczne i rekomendacje towarzystw i organizacji naukowych.
Za udział w warsztatach ratownicy medyczni otrzymują 24 punkty edukacyjne.