Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Certyfikowane szkolenie: Pierwszy na miejscu zdarzenia (FOTS)

Falck Medycyna w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie udzielaniem pierwszej pomocy osobom, które doznały urazu na polu walki proponuje przeprowadzenie certyfikowanego szkolenia „Pierwszy na miejscu zdarzenia/ First on the Scene (FOTS. Program szkolenia został opracowany przez amerykański NAEMT (National Association of Emergency Medical Technicians) oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Komendantów Straży Pożarnej (IAFC). 

Zawartość program została opracowana w oparciu o doświadczenia amerykańskich służb ratunkowych, które musiały się zmierzyć z nagłymi przypadkami dużej liczby rannych na skutek zamachu w wykonaniu tzw. aktywnego strzelca (active shooter). Do sytuacji kryzysowej dochodzi w sposób nagły i nieprzewidywany, w której szybka, profesjonalna pomoc może uratować życie i zdrowie ofiarom takiego zamachu.  Szkolenie to przygotowuje uczestnika do zapewnienia pierwszej pomocy w przypadku ran postrzałowych, masywnych krwotoków, zatrzymania krążenia i innych stanów nagłych, wywołanych postrzałem lub wybuchem.

Pierwszy na miejscu zdarzenia (FOTS)

First on the Scene (FOTS) jest certyfikowanym szkoleniem. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z zestawem narzędzi do nauki podstaw reagowanie w nagłych wypadkach w przypadkach sytuacji zagrażających życiu do czasu pojawia się służb ratunkowych na miejscu zdarzeniu.  Poprzez multimedialne wykłady i ćwiczenia praktyczne, uczestnicy dowiedzą się, jak udzielić pomocy w  nagłych przypadkach zagrażających życiu i co robić przed przybyciem służb ratunkowych.

Ćwiczenia odbywają się maksymalnie w 6 osobowych grupach ćwiczeniowych.

Kurs obejmuje:

 • Aktywacja systemu 112
 • RKO i AED bez użycia rąk
 • Podawanie naloksonu
 • Podawanie epinefryny
 • Reagowanie na zagrażające życiu krwawienie
 • Zakładanie stazy taktycznej
 • Pakowanie rany
 • Penetrujący  uraz klatki piersiowej
 • Zakładanie opatrunków okluzyjnych 
 • Przenoszenie poszkodowanych w bezpieczne miejsce
 • Pozycjonowanie poszkodowanych


National Association of Emergency Medical Technicians jest amerykańską organizacją założoną w 1975 r i zrzeszającą 70 000 członków. Jest jedyną organizacją w USA, która reprezentuje i służy profesjonalnym interesom wszystkim praktykującym w szeroko pojętym ratownictwie medycznym przed- i szpitalnym. NAEMT stworzyło wiele programów edukacyjnych począwszy od Prehospital Trauma Life Support a na współtworzeniu Tactical Combat Casulty Care, który stał się obligatoryjnym standardem postępowania w NATO zgodnym z normą STANAG.

Falck Medycyna jest Autoryzowanym Centrum Treningowym NAEMT, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości prowadzonych szkoleń przez odpowiednio przygotowaną kadrę instruktorską  z użyciem sprzętu rekomendowanego przez NAEMT.

Więcej informacji: Szkolenia medyczne

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.