O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

3 października - urodziny Falck

3 października to specjalna data w kalendarzu wszystkich pracowników grupy Falck. 3 października 1884 miał miejsce wielki pożar pałacu królewskiego Christianborg w Kopenhadze. Pożar doszczętnie strawi pałac. Niespełna 20-letni Sophus Falck pomagał wówczas w akcji ratowniczej. Obserwując zamieszanie i brak koordynacji doszedł do wniosku, że umiejętne współdziałanie pozwoliłoby ocalić znaczną część majątku. 22 lata później 3 października 1906 o godzinie 17.30, dokładnie w rocznicę pożaru pałacu królewskiego, Sophus Falck zakłada firmę, której zadaniem stało się ratowanie ludzi i zwierząt. Mottem „Korpusu Ratowniczego dla Kopenhagi oraz Frederiksbergu” są słowa założyciela „szybka pomoc to podwójna pomoc”.

Od samego początku Falck łączy działalność zarobkową z misją publiczną. Obok pomocy doraźnej drugim głównym zadaniem Falck staje się transport pacjentów.

W kwietniu 1922 Falck uruchomił straż pożarną. W miejscowości Lunde na wyspie Fionii wybucha pożar, który niszczy dużą część miasta. Do akcji ratowniczej zostają wezwane wszystkie dostępne jednostki. Dzięki sprawnemu działaniu Falck zyskuje ogromną wdzięczność oraz szacunek mieszkańców. W dowód uznania lokalne towarzystwo ubezpieczeniowe wybiera Falck na swoją jedyną służbę ratunkową. Obecnie Falck zatrudnia 30 000 osób, działa na 5 kontynentach w 45 krajach świata. 

W Polsce Falck pojawił się 1 lutego 1993. Pierwszym miastem, w którym świadczył usługi był Szczecin. Falck Medycyna jest sprawdzonym dostawcą usług medycznych na najwyższym poziomie, szczególnie w szeroko pojętym transporcie międzyszpitalnym. Działa na terenie 12 województw.

Najważniejszym filarem Falck Medycyna są Pracownicy. 1700 wykwalifikowanych ratowniczek i ratowników, pielęgniarek i pielęgniarzy oraz lekarek i lekarzy, a także pracowników wsparcia to najważniejszy powód do dumy! Wszystkim życzymy samych dobrych chwil w otoczeniu dobrych ludzi! 

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.