Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Ustawa o zawodzie Ratownika Medycznego

Po wtorkowym posiedzeniu rządu minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na Twitterze - Projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego przyjęty przez rząd. Podkreślił, że pierwszy raz w historii polskiego ratownictwa powołujemy samorząd ratowników medycznychPiszemy nową historię ratownictwa – ocenił.

Projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia ma na celu wprowadzenie do systemu prawnego przepisów regulujących w sposób kompleksowy wykonywanie zawodu ratownika medycznego oraz utworzenie ram prawnych dla działania samorządu ratowników medycznych. Regulowane są zasady odpowiedzialności zawodowej ratowników medycznych. 

W dokumencie zawarto przepisy regulujące wykonywanie zawodu ratownika medycznego, w tym między innymi: 

– wymagane uprawnienia kwalifikacyjne,

– zasady uzyskiwania prawa wykonywania zawody ratownika medycznego,

– zasady wykonywania tego zawodu,

– organizację kształcenia przed- i podyplomowego,

– ponoszenie odpowiedzialności zawodowej,

– utworzenie samorządu ratowników medycznych.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.