Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Ustawa o najniższych zarobkach w ochronie zdrowia.

Sejm odrzucił wszystkie poprawki zgłoszone przez Senat w do projektu ustawy o najniższych zarobkach. Nie pomogły protesty i demonstracja pielęgniarek i położnych pod Sejmem. 1 lipca wejdzie nowa tabela płac określająca minimalne zarobki lekarzy, pielęgniarek, ratowników, opiekunów, diagnostów czy farmaceutów w wersji zaproponowanej przez rząd. Pensja zasadnicza nie będzie mogła być niższa niż ustalony pułap, ale może być wyższa.Nowa najwyższa pensja minimalna w ochronie zdrowia przekroczy 8200 zł brutto, najniższa będzie na poziomie 3 680,64 zł brutto. Łączne nakłady po stronie NFZ oraz budżetu państwa wyniosą ok. 7 201 mln zł tylko w drugim półroczu 2022. Każdy z zawodów został przydzielony do określonego pułapu i współczynnika wzrostu.

Ratownik medyczny, fizjoterapeuta, pielęgniarka, położna, technik elektroradiolog, inny pracownik wykonujący zawód medyczny inny niż określony z wymaganym wyższym wykształceniem na poziomie studiów I stopnia; fizjoterapeuta, ratownik medyczny, technik analityki medycznej z wymaganym średnim wykształceniem albo pielęgniarka albo położna ze średnim wykształceniem, która nie posiada tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia najniższe wynagrodzenie wyniesie 5 322,78 zł brutto.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.