O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Regulacja o jakości przyjęta przez Sejm

W połowie kwietnia Sejm nie znalazł większości do odrzucenia wniosku Senatu o odrzucenie projektu ustawy o jakości. Projekt ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zakładała m.in. wprowadzenie obligatoryjnego systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwem, czyli monitorowania zdarzeń niepożądanych. Po porażce Minister Niedzielski zapowiedział powrót do prac nad nową regulacją. Kwestionowane przez dużą cześć środowisk Fundusz Kompensacyjny ma powstać poprzez nowelizację ustawy o rzeczniku pacjentów, a kwestią no-fault ma zająć się zespół ministerialny. PiS zdecydowało się powrócić cześć przepisów w trybie projektu poselskiego. W ostatnim tygodniu Sejm przegłosował cześć rozwiązań postulowanych przez ministra. 

Celem poselskich propozycji jest poprawa skuteczności diagnostyki i leczenia przez systematyczną ocenę klinicznych wskaźników jakości; poprawa bezpieczeństwa i satysfakcji pacjenta przez rejestrowanie i monitorowanie zdarzeń niepożądanych oraz uzyskanie porównywalności podmiotów udzielających świadczeń pod względem jakości i skuteczności oferowanej opieki. Projekt obejmuje wewnętrzny system zarządzania jakością i bezpieczeństwem, autoryzacji, akredytacji i rejestrów medycznych.  W trakcie prac w komisji zdrowia tradycyjnie odrzucono wszystkie poprawki zgłoszone przez opozycję m.in. dotyczące dodania do wskaźników jakości opieki zdrowotnej obszaru pracowniczego i bezpieczeństwa warunków pracy. Odrzucono m.in. poprawkę wprowadzenia możliwości rejestrowania zdarzeń niepożądanych, które nie miały miejsca podczas hospitalizacji. Dlatego, podczas dyskusji na posiedzeniu plenarnym Sejmu posłowie opozycji wnieśli wnioski o odrzucenie ustawy w całości, jednak wnioski nie uzyskały poparcia. Za projektem głosowało 231 posłów, 26 posłów było przeciw, 197 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu, gdzie może zostać ponownie odrzucona

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.