Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Profilaktyka 40 plus o rok dłużej

Program "Profilaktyka 40 plus" został uruchomiony 1 lipca 2021 r. Jako odpowiedź na wyzwania związane z pandemią COVID-19, gdy dostępność do opieki medycznej i badań oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia była ograniczona. Program pozwala zrekompensować tzw. dług zdrowotny i zapewnia wczesne wykrycie schorzeń będących najczęstszymi przyczynami zgonów, co większa szansa na skuteczne leczenie. Wszystkie osoby powyżej 40 lat mają prawo do jednorazowego bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Badania te dzielą się na trzy grupy: badania dla kobiet, badania dla mężczyzn i pakiet wspólny. 

Pakiety obejmują - badanie morfologii krwi, stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy, stężenie glukozy we krwi, AlAT, AspAT, GGTP, poziom kreatyniny we krwi, badanie ogólne moczu, poziom kwasu moczowego we krwi, krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT), pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI). Mężczyźni mogą zbadać poziom PSA.

Do tej pory z programu skorzystało ok. 2 mln pacjentów. - Podpisałem rozporządzenie dotyczące przedłużenia o rok programu "Profilaktyka 40 plus" - poinformował w minister zdrowia Adam Niedzielski, zapowiadając wprowadzenie centralnej e-rejestracji na badania i prawo do ponownego skorzystania z badań pod warunkiem, że od ich udzielenia po raz pierwszy upłynęło co najmniej 12 miesięcy. Program został przedłużony do 30 czerwca 2024 r.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.