Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Nowe punkty NiŚOZ w Opolu i Wrocławiu

Falck Medycyna obsługiwać będzie kolejne punkty Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Od dnia 1 maja 2023 roku w Opolu zostanie otwarta dla Pacjentów placówka Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Placówka w Opolu to drugie miejsce, którego obsługą zajmuje się Falck Medycyna. NiŚOZ zlokalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Witosa, to nowe miejsce na mapie Opola. Otwarcie tej placówki umożliwi Pacjentom szerszy dostęp do świadczeń medycznych. Tego samego dnia, we Wrocławiu, Falck Medycyna rozpoczyna obsługę NiŚOZ w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza.

- Uruchomienie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej to rozszerzenie zakresu świadczeń medycznych, udzielanych przez nasz szpital. Zgodnie z ministerialnymi wytycznymi uruchomiliśmy taką przychodnię na terenie naszego szpitala. Dzięki temu pacjent, który zgłosi się do nocnej i świątecznej opieki, a będzie wymagał pilnej pomocy specjalistycznej w zakresie diagnostyki czy leczenia, zostanie przekierowany do naszego szpitalnego oddziału ratunkowego i tam tę pomoc uzyska – wskazuje Dariusz Madera i podaje, że dotychczas rocznie na SOR w USK w Opolu trafiało ponad 50 tys. Pacjentów.

W konferencji zapowiadającej uruchomienie NiŚOZ w USK w Opolu udział wzięli: Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu, Grażyna Kowcun, z-ca dyrektora NFZ w Opolu i Michał Winter, krajowy koordynator świadczeń medycznych z Falck Medycyna.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna funkcjonuje:

 • w dni powszednie od godz. 18:00 do godz. 8:00 dnia następnego,
 • w soboty, niedziele i święta ustawowo wolne od pracy od godz. 8:00, całodobowo, do godz. 8:00 dnia następnego.

Kiedy się zgłosić?

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej skorzystasz w razie:

 • nagłego zachorowania
 • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia
 • istotnego uszczerbku na zdrowiu, gdy zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy
 • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni podstawowej opieki zdrowotnej może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia
 • zaostrzenia dolegliwości choroby przewlekłej
 • infekcji dróg oddechowych z wysoką gorączką
 • bólów brzucha, nieustępujących mimo stosowania leków rozkurczowych
 • bólów głowy, nieustępujących mimo stosowania leków przeciwbólowych
 • biegunki lub wymiotów, szczególnie u dzieci lub osób w podeszłym wieku.

Piszą o nas: 

Od 1 maja uruchamiamy w uniwersyteckim szpitalu nocną i świąteczną opiekę zdrowotną - Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu (usk.opole.pl)

Aktualności i komunikaty / Aktualności / Narodowy Fundusz Zdrowia - Opolski Oddział Wojewódzki (nfz-opole.pl)

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.