Usługi

Codziennie reagujemy na trudne sytuacje, jakie mogą spotkać każdego z nas.
Nasi doświadczeni Pracownicy zapewniają skuteczną pomoc dla osób w pilnej potrzebie. Zawsze.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Covid wciąż groźny

COVID wciąż groźny

Pandemia COVID trwa w Polsce nadal, mimo że Ministerstwo Zdrowia zrezygnowało z codziennych raportów o liczbie zarażonych i zmarłych. 16 maja br. opublikowano rozporządzenie ministra zdrowia znoszące obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii. Zastąpiono go stanem zagrożenia epidemicznego. 

– Sytuacja, która jest w tej chwili, troszeczkę nas ostudziła, jeśli chodzi o zniesienie stanu epidemii – podał wiceminister zdrowi Waldemar Kraska. – Musimy zaczekać. Eksperci, z którymi jesteśmy w bliskim kontakcie, na tę chwilę także nam to odradzają. Zobaczymy, co będzie dalej. Widzimy w wielu krajach Europy Zachodniej, np. we Francji, większe wzrosty zachorowań – dodał. Konieczne jest także, jak akcentował, monitorowanie nowych wariantów wirusa.

Pod koniec października br. w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Zakłada ona m.in. przedłużenie obowiązku noszenia maseczek w szpitalach, przychodniach i aptekach do 31 grudnia 2022 r.