Про компанію

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Новини

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Пропозиція

Щодня ми реагуємо на складні ситуації, з якими може зіткнутися кожен з нас.
Наші досвідчені співробітники надають ефективну допомогу тим, хто її терміново потребує. Завжди.

Кар'єра

Ми любимо свою роботу. Ми поділяємо переконання, що кожне людське життя та здоров'я є безцінним. Саме тому ми допомагаємо всім людям, коли вони цього потребують. Ми захищаємо здоров'я і життя. Це більше, ніж просто робота. Це служіння.
Новини

Lotnicza pomoc ratunkowa

Dzisiaj w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, zwłaszcza związanego z katastrofami w ruchu do ratowania Pacjentów wykorzystuje się specjalistyczne śmigłowce i samoloty działające w ramach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec ma tą zaletę, że można nim startować z niemal każdego terenu, czego nie można uczynić samolotem, potrzebującym pasa startowego, choćby w postaci trawiastej powierzchni.

Od 1 stycznia 2001 roku na terenie Polski działa Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego (HEMS – Helicopter Emergency Medical Service). Każdy zespół śmigłowca składa się z pilota, lekarza i ratownika medycznego/pielęgniarza. Zespoły gotowe są do startu w ciągu 4 minut od zgłoszenia. Na terenie Polski działają 4 bazy całodobowe oraz 17 pracujących w godzinach 7.00 – 20.00. Do dyspozycji LPR pozostaje 27 śmigłowców i cztery samoloty medyczne. Średnio LPR wykonuje 12.000 misji rocznie.

Niewiele osób posiada wiedzę o kosztach takich usług. WAŻNE - loty do wypadków i nagłych zachorowań wykonywane są BEZPŁATNIE. Działalność lotniczych zespołów ratownictwa medycznego jest finansowana z budżetu państwa, z części, której dysponentem jest minister właściwy do spraw zdrowia.

Jednak koszt transportu medycznym śmigłowcem bądź odrzutowcem medycznym (w przypadku lotów długodystansowych) są znaczne i mogą przekroczyć kwotę 100 tysięcy euro, jeśli lot odbywa się pomiędzy poszczególnymi krajami. W przypadku lotu krajowego kwoty liczone mogą być w dziesiątkach tysięcy złotych, zależnie od czasu trwania misji ratunkowej i odległości do pokonania. Według publicznych źródeł cena za godzinę lotu śmigłowca i 3-osobowego zespołu zaczyna się od 2200 zł i sięgają 2500 Euro za godziną lotu szybkim śmigłowcem VIP typu AW109SP.

Falck Medycyna zapewnia skuteczną pomoc w organizacji transportu Pacjentów do Polski, niezależnie od miejsca ich pobytu, stanu ich zdrowia, ewentualnych wymaganych warunków dodatkowych czy specjalistycznych. Pozostajemy w kontakcie z wyspecjalizowanymi podmiotami gotowymi nieść niezbędną pomoc we wszystkich kluczowych miejscach na świecie.

Szczegóły dotycząc wyceny konkretnego zamówienia są do uzgodnienia z naszym
Krajowym Centrum Operacyjnym telefon 7/24 - 225359151

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.