About the company

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

News

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Career

We love our work. We are united by the belief that every human life and health is precious. That's why we help all people when they are in need. We protect health and life. This is more than just a job. It is a service.
News

Lotnicza pomoc ratunkowa

Dzisiaj w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, zwłaszcza związanego z katastrofami w ruchu do ratowania Pacjentów wykorzystuje się specjalistyczne śmigłowce i samoloty działające w ramach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec ma tą zaletę, że można nim startować z niemal każdego terenu, czego nie można uczynić samolotem, potrzebującym pasa startowego, choćby w postaci trawiastej powierzchni.

Od 1 stycznia 2001 roku na terenie Polski działa Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego (HEMS – Helicopter Emergency Medical Service). Każdy zespół śmigłowca składa się z pilota, lekarza i ratownika medycznego/pielęgniarza. Zespoły gotowe są do startu w ciągu 4 minut od zgłoszenia. Na terenie Polski działają 4 bazy całodobowe oraz 17 pracujących w godzinach 7.00 – 20.00. Do dyspozycji LPR pozostaje 27 śmigłowców i cztery samoloty medyczne. Średnio LPR wykonuje 12.000 misji rocznie.

Niewiele osób posiada wiedzę o kosztach takich usług. WAŻNE - loty do wypadków i nagłych zachorowań wykonywane są BEZPŁATNIE. Działalność lotniczych zespołów ratownictwa medycznego jest finansowana z budżetu państwa, z części, której dysponentem jest minister właściwy do spraw zdrowia.

Jednak koszt transportu medycznym śmigłowcem bądź odrzutowcem medycznym (w przypadku lotów długodystansowych) są znaczne i mogą przekroczyć kwotę 100 tysięcy euro, jeśli lot odbywa się pomiędzy poszczególnymi krajami. W przypadku lotu krajowego kwoty liczone mogą być w dziesiątkach tysięcy złotych, zależnie od czasu trwania misji ratunkowej i odległości do pokonania. Według publicznych źródeł cena za godzinę lotu śmigłowca i 3-osobowego zespołu zaczyna się od 2200 zł i sięgają 2500 Euro za godziną lotu szybkim śmigłowcem VIP typu AW109SP.

Falck Medycyna zapewnia skuteczną pomoc w organizacji transportu Pacjentów do Polski, niezależnie od miejsca ich pobytu, stanu ich zdrowia, ewentualnych wymaganych warunków dodatkowych czy specjalistycznych. Pozostajemy w kontakcie z wyspecjalizowanymi podmiotami gotowymi nieść niezbędną pomoc we wszystkich kluczowych miejscach na świecie.

Szczegóły dotycząc wyceny konkretnego zamówienia są do uzgodnienia z naszym
Krajowym Centrum Operacyjnym telefon 7/24 - 225359151

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.