O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Zwolnienia wystawiane przez pielęgniarki?

Sezon grypowy powoduje, że przychodnie i SORy są pełne pacjentów. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przez osiem dni stycznia ponad 306,6 tys. osób zachorowało na grypę lub było o nią podejrzanych. W grudniu wizyty odbyło 1,25 mln osób. Lekarze nie nadążają z wystawieniem zwolnień lekarskich i recept. Jednym z pomysłów na przyśpieszenie ruchu pacjentów w placówkach jest propozycja by pielęgniarki mogły wystawiać krótkoterminowe zwolnienia lekarskie oraz recepty, zwłaszcza w przypadku kontynuowania leczenia, czyli w oparciu o pierwotną ordynację lekarza. 

Samorząd pielęgniarek i położnych od dłuższego czasu postuluje by pielęgniarki w podstawowej opiece zdrowotnej mogły wystawiać zwolnienie ze względu na stan zdrowia pacjenta. Z danych NFZ wynika, że z roku na rok rośnie liczba recept pielęgniarskich, wystawianych w ramach kontynuacji leczenia. O ile w 2016 r. było ich 25 tys., o tyle w 2021 r. pielęgniarki i położne wystawiły ich ponad 3 mln. Do połowy października 2022 r wystawiły 3,6 mln recept. Także farmaceuci mają prawo wystawiać recepty. Z danych jakie Polityka Zdrowotna, uzyskała z NFZ wynika, że w 2021 farmaceuci wystawili  49 264. Zaś 2022, w okresie od stycznia do października- 21 218. Relatywnie mała liczba recept od pielęgniarek czy farmaceutów wiąże się z brakiem wynagrodzenia i lepszego cyklu szkoleń podnoszących wiedzę i umiejętności.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.