Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Zdrowia - tego najczęściej życzymy przy okazji kolejnych Świąt i Nowego Roku

Zdrowia - tego najczęściej życzymy przy okazji kolejnych Świąt i Nowego Roku sobie, jak i naszym znajomym. Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zdrowie to dobrostan, który możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy zadbamy o wszystkie jego aspekty. Zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne. 

Nieustanny stres, zanieczyszczenie środowiska, wysoko przetworzona żywność odbijają się na zdrowiu coraz większej liczby osób. Oznacza to nieustany wzrost zachorowań na nowotwory, cukrzycę, choroby układu sercowo-naczyniowego, czy różnego typu alergie, wszystkie uznawane za choroby cywilizacyjne. By zachować dobrostan nie musimy wykonywać skomplikowanych czy kosztownych procedur. Wystarczy - zdrowa, dobrze zbilansowana dieta (warzywa, owoce, mało lub wcale czerwonego mięsa, produkty pełnoziarniste), odpowiednie nawadnianie organizmu (minimum 2 litry wody, a nie napojów gazowanych), umiarkowana, ale codzienna aktywność fizyczna (dłuższy spacer też jest Ok!), odpowiednia ilość snu  (ok. 7 godzin) oraz czas na regenerację i odpoczynek to najważniejsze kroki ku poprawie swojego samopoczucia i wydłużenia czadu trwania Twojego życia. Do tego regularne wizyty u lekarza połączone z podstawowym zestawem badań (m.in. moczu, krwi, cholesterolu) zwiększają szanse na zdrowe komfortowe życie. 

Zbyt wielu z nas wierzy, że te proste działania zastąpią suplementy diety lub wręcz tabletki na tzw. wszystkie dolegliwości. Z przeprowadzonych przez GUS badań wynika, że aż 74,4 proc. ankietowanych przyznało się do stosowania przynajmniej jednego leku albo suplementu diet. Najwięcej, bo 47,2 proc. Badanych sięga po leki przeciwbólowe. A ból jest najczęściej pierwszym sygnałem problemu, którym powinien zająć się lekarz, np. lekarz Falck Medycyna. Zagłuszony tabletką ból może zakończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi. 

Aż jedna trzecia osób po 65 roku życia bierze co najmniej pięć leków dziennie, a rekordziści ponad 20 substancji czynnych. Zażywanie wielu medykamentów jednocześnie zwiększa ryzyko powikłań i wzajemnych interakcji. Nie odkładaj swojej wizyty u lekarza. Zadzwoń do nas, podpowiemy co robić, z jakim specjalistą się skonsultować być mógł się cieszyć dobrym zdrowiem!

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.