O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Ustawa o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa znów procedowana

Prace nad projektem ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa trwają nadal mimo stanowczych protestów samorządów, którym podlega wiele szpitali powiatowych. - W pierwotnym rozwiązaniu proponowaliśmy narzędzia, które pomagały restrukturyzować system szpitalnictwa. Chcemy jednak reformować szpitalnictwo w dialogu, dlatego dokonaliśmy poważnym zmian. Zdecydowaliśmy się na powstanie funduszu restrukturyzacji, który będzie pomagał jednostkom w najtrudniejszej sytuacji finansowej. Pomoc będzie wiązała się z przygotowaniem odpowiedniego planu restrukturyzacji, a następnie ze sztywną jego realizacją – wyjaśnił Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Fundusz restrukturyzacji będzie pomagał jednostkom w najtrudniejszej sytuacji finansowej. Jego pomoc będzie wiązała się z przygotowaniem odpowiedniego planu restrukturyzacji, a następnie sztywną jego realizacją. Plan restrukturyzacyjny może mówić np. o przeprofilowaniu działalności szpitala tak by dostosować ją do lokalnych potrzeb zdrowotnych i sytuacji demograficznej. Chodzi m.in. o to, by placówki nie konkurowały ze sobą o zasoby, a opieka w regionie była jak najbardziej komplementarna i szeroka – wskazuje minister zdrowia.

- Dyskutujemy z różnymi środowiskami, samorządami przedstawicielami ochrony zdrowia, ekspertami, doradcami restrukturyzacyjnymi. To nie jest system kar i nagród, to pewna filozofia wyciągania pomocnej ręki. Wiele zachęt, żadnych dolegliwości – zaznaczył minister Niedzielski. Wskazał, że najsłabsze, najgorzej sobie radzące, szpitale mają utrudniony dostęp do finansów. Finansowanie ich deficytów jest utrudnione, bo one nie spełniają zwykle żadnych warunków kredytowania, które wyznaczają banki – dodał.

Projekt ustawy jest skierowany do aktualizacji wpisu do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Po niej zostaną przeprowadzone konsultacje, choć jak zaznacza minister Niedzielski nie będą one tak długie jak poprzednie. - Skrócimy czas w ścieżce rządowej projektu – zapowiedział. 

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.