Usługi

Codziennie reagujemy na trudne sytuacje, jakie mogą spotkać każdego z nas.
Nasi doświadczeni Pracownicy zapewniają skuteczną pomoc dla osób w pilnej potrzebie. Zawsze.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.

Transport medyczny oraz sanitarny Opole

Oferujemy kompleksowy transport medyczny oraz transport sanitarny w Opolu i okolicach. Jesteśmy liderem na rynku usług transportów medycznych w Polsce. Posiadamy flotę nowoczesnych ambulansów medycznych, które spełniają wszystkie wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia. Każdy z ambulansów posiada dwa niezależne systemy łączności. Świadczymy usługi na terenie całego kraju.
tel: 22 535 91 51
Zamów transport

Transport medyczny chorych Opole

Transport medyczny to usługa polegająca na przewozie Pacjenta karetką pogotowia, z noszami do jednostki służby zdrowia, z możliwością opieki medycznej, w sytuacji zdrowotnej wykluczającej możliwość samodzielnego poruszania się. Nie jest to usługa pogotowia ratunkowego, które wzywa się w warunkach zagrożenia zdrowia bądź życia. Usługę transportu medycznego realizujemy na terenie Opola.

Transport sanitarny Opole

Transport sanitarny w Opolu odbywa się z wykorzystaniem karetek typu “T”. W skład zespołu transportu sanitarnego wchodzą kierowca oraz ratownik. Falck Medycyna jest dysponentem, zakontraktowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Zespołów Transportu Medycznego. ZTM realizuje świadczenia w przypadku konieczności przetransportowania Pacjenta między świadczeniodawcami realizującymi świadczenia gwarantowane z zakresu leczenia szpitalnego, w następujących stanach chorobowych:

​1) niewydolność oddechowa wymagająca sztucznej wentylacji; ​
2) niewydolność układu krążenia; ​
3) stany wymagające interwencji chirurgicznej i po zabiegach; ​
4) inne (np. drgawki).

W przypadkach uzasadnionych medycznie, obowiązek zapewnienia opieki lekarskiej podczas transportu, spoczywa na podmiocie zlecającym transport. Transport medyczny odbywa się ze szpitala do szpitala, w systemie "z łóżka do łóżka".