O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Słuch

Prawie 2,5 miliarda ludzi na całym świecie, aż 1 na 4 osoby do 2050 r. będzie miało pewien stopień ubytku słuchu. To ostrzeżenie Światowej Organizacja Zdrowia (WHO). - Nieleczony ubytek słuchu może mieć druzgocący wpływ na zdolność ludzi do komunikowania się, studiowania i zarabiania na życie. Może również wpływać na zdrowie psychiczne ludzi i ich zdolność do utrzymywania relacji – powiedział dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO. Można temu zapobiec poprzez włączenie protetyki uszu i słuchu do podstawowej opieki zdrowotnej. W większości krajów opieka medyczna dotycząca osób mających problemy ze słuchem jest ograniczona. Pacjenci muszą szukać pomocy medycznej w sektorze prywatnym, nawet jeśli mają jakąś formę ubezpieczenia zdrowotnego.

WHO podkreśla, że największym problemem jest rażący brak kadr medycznych specjalizujących się w leczeniu chorób uszu. – Wśród państw o niskich dochodach około 78 proc. ma mniej niż jednego laryngologa, 93 proc. ma mniej niż jednego audiologa, tylko 17 proc. ma jednego lub więcej logopedów, a 50 proc. ma jednego lub więcej nauczycieli dla osób niesłyszących na milion mieszkańców.

Obraz Robin Higgins z Pixabay

U dzieci w prawie 60 proc. przypadków potwierdzonego ubytków słuchu można zapobiec, stosując środki, takie jak szczepienia zapobiegające różyczce i zapaleniu opon mózgowych, lepsza opieka nad matką i noworodkiem oraz badania przesiewowe i wczesne leczenie zapalenia ucha środkowego, chorób zapalnych ucha środkowego. U dorosłych kluczowa jest kontrola hałasu, bezpieczne słuchanie muzyki i nadzór nad lekami ototoksycznymi wraz z dobrą higieną uszu.

– Dziś można zoperować prawie wszystkie wady słuchu, natomiast efekty są uzależnione od tego, kto i kiedy się do nas zgłosi. Stąd tak ważne są działania profilaktyczne już wśród najmłodszych. Do tej pory przebadaliśmy ponad 1,5 mln dzieci w ramach badań przesiewowych pod kątem wczesnego wykrycia wad słuchu, dzięki czemu dzisiaj mamy bardzo wielu pacjentów z wczesnymi stadiami schorzeń, a wdrożone już leczenie jest szybsze, efektywniejsze i tańsze – zarówno dla pacjenta, jak i systemu  – mówi prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.