O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Podkomisja ds. Zdrowia Publicznego zaczyna działalność

Niedawno powołana do życia Podkomisji ds. Zdrowia Publicznego w Parlamencie Europejskim zaczyna swoją działalność. Powstała dzięki porozumieniu trzech największych frakcji politycznych: Europejskiej Partii Ludowej (EPP), Renew Europe i Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D). Komisja odpowiada za sprawy zdrowia publicznego, a w szczególności za programy i konkretne działania w dziedzinie zdrowia publicznego, produktów farmaceutycznych i kosmetycznych, zdrowotnych aspektów bioterroryzmu, Europejską Agencję Leków oraz Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. 

Obraz Ronald Carreño z Pixabay

Europoseł Bartosz Arłukowicz (EPP/PO) został wybrany przewodniczącym Podkomisji, a jedną z zastępczyń została Joanna Kopcińska (ECR/PiS). W skład nowopowołanej podkomisji wchodzi 30 pełnoprawnych członków oraz 30 zastępców, wybranych spośród europosłów zasiadających w Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności PE (ENVI). Z polskich eurodeputowanych, oprócz Bartosza Arłukowicza i Joanny Kopcińskiej, w jej pracach będzie uczestniczyć Adam Jarubas. 

- Powołanie tej komisji to pierwszy krok do tego, by Europa wspólnie zajęła się bezpieczeństwem zdrowotnym swoich obywateli. Kryzysowe momenty ostatnich lat, w szczególności pandemia Covid-19 udowodniły nam, że tylko działając razem możemy skutecznie stawić czoła wyzwaniom o charakterze globalnym - mówił portalowi politykazdrowotna.pl Bartosz Arłukowicz. Nowy przewodniczący chce także zbudować system zabezpieczeń pacjentów w całej UE przed coraz częściej występującymi brakami leków, w tym leków onkologicznych. Pomocny w tym ma być wspólny unijny mechanizm zakupu leków o znaczeniu krytycznym oraz innowacyjne technologie medyczne rozwijane w krajach członkowskich, od pomysłu do produkcji. 

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.