Usługi

Codziennie reagujemy na trudne sytuacje, jakie mogą spotkać każdego z nas.
Nasi doświadczeni Pracownicy zapewniają skuteczną pomoc dla osób w pilnej potrzebie. Zawsze.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Nowe środku na onkologię

Kancelaria Prezydenta poinformowała o inicjatywie Prezydenta uwolnienia środków finansowych z Funduszu Medycznego z przeznaczeniem na szpitale onkologiczne. Na dofinansowanie placówek trafi co najmniej 2,5 mld zł. Kompleksowe leczenie nowotworów prowadzi w Polsce ok. 40 placówek. Każdy szpital może liczyć na dofinansowanie rzędu 50-300 mln zł. Środki te będą przeznaczone na realizację strategicznych projektów - na budowę, przebudowę i modernizację budynków oraz doposażenie w sprzęt. Postępowanie konkursowe, ruszy 6 marca. 

Raport Krajowego Rejestru Nowotworów z 2022 pokazuje, że mamy w Polsce ponad 171 tys. nowych zachorowań na nowotwory rocznie i ponad 100 tys. zgonów z ich powodu. Nowotwory złośliwe stanowią drugą przyczynę zgonów wśród Polek i Polaków, odpowiadając za 25,7% zgonów mężczyzn i 23,2% zgonów kobiet. Stanowią one istotny problem zdrowotny przede wszystkim u osób w młodym i średnim wieku (25–64 lat). Rak uderza szczególnie w populację kobiet, ponieważ to właśnie u nich od kilku lat nowotwory są najczęstszą przyczyną zgonów przed 65 rokiem życia. Odpowiadają one odpowiednio za 31,7% zgonów u młodych kobiet i 46,8% u tych w średnim wieku.

Z raportu „Health at a Glance” opublikowanego w 2021 r. wynika, że co prawda wskaźnik zachorowalności na nowotwory w Polsce jest relatywnie niski (zachorowania dotyczą 267 osób na 100 tys. mieszkańców, dla większości krajów OECD, średnia wynosi 294), za to wskaźnik umieralności z powodu raka w naszym kraju jest jednym z najwyższych (wynosi 228 zgonów na 100 tys. mieszkańców, przy średniej OECD 191 zgonów na 100 tys. populacji). W statystykach dotyczących umieralności zajmujemy czwarte miejsce zaraz za Węgrami, Słowacją i Łotwą. W porównaniu z danym z 2017 r. umieralność zmniejszyła się z 237 do 228 zgonów na 100 tys. populacji, a zachorowalność zestawieniu z 2018 r.  wzrosła – z 254 na 267 na 100 tys. populacji – co może sugerować poprawę w zakresie wczesnej diagnostyki nowotworów.