Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Nie dbamy o swoje zdrowie

Raport Narodowy Test Zdrowia Polaków za rok 2022 pokazuje, że Polacy wciąż nie stosują się do zaleceń ekspertów w zakresie profilaktyki chorób oraz zdrowego stylu życia. Nie dbamy o swoje zdrowie, tak jak to bywało przed pandemią COVID. Odbiło się to na oczekiwanym czasie trwania życia, który się skrócił do ok. 77 lat. To cofnięcie się w tym wskaźniku aż o 10 lat do tylu!  Co gorsza, średnia długość życia w Polsce należy do najniższy w Unii Europejskiej. Krócej żyją Litwini, Łotysze i Węgrzy. Kobiety dbają o swoje zdrowie bardziej niż mężczyźni. Taka tendencja jest obserwowana niemal wszędzie na świecie. Wpływa to na długość życia, która w Polsce wynosi aż 8 lat na rzecz Pań - 81 lat versus 73 lat Panów. 

To co musi martwić to fakt, że dbających o zdrowie Pań niestety jest mniej niż w okresie sprzed pandemii. O zdrowie dbają raczej ludzie starsi, choć nie oznacza to, że brakuje młodych troszczących się o swoje jutrzejsze zdrowie. Niewątpliwie, w czasie pandemii mieliśmy problem w kontaktach z lekarzami, ale dzisiaj zdecydowana większość ograniczeń została zniesiona, a skłonność do spotkań z medykami nie wróciła.

Niestety, nieznacznie, ale jednak wzrosła liczba osób jadających często fast foody i pijących słodzone napoje gazowane. Za to warzywa codziennie jadą zaledwie 30%, a owoce 34% z nas. Wierzymy za to w suplementy diety. Codziennie zażywa je 20% z nas, a do używania przyznaje się aż 58%. Abstynentów jest 20% populacji, pojących codziennie 10%. 75% kobiet i 86% mężczyzn przyznaje się do picia alkoholu co jakiś czas. 22% Rodaków pali nałogowo, 8% sięga po tytoń okazjonalnie. To co musi niepokoić, to fakt, że 9% młodych ludzi do 24 roku życia sięga po dopalacze. Jednocześnie aż 29% młodych ludzi ocenia stan swojej psyche jako zły lub bardzo zły. Przy braku dostępności do lekarzy psychiatrów i psychologów to prawdziwy stan alarmowy! 

Badania wskazują wyraźnie, że długość i jakość naszego życia zależy zaledwie w 20 - 25% od odziedziczonych genów. Reszta to nasze wybory - dieta, używanie alkoholu i tytoniu, objadanie się, ale także skłonność do aktywności fizycznej, grupa społeczna udzielająca wsparcia lub nie i cel w życiu. Jednym słowem sami decydujemy jak długo i w jakiej kondycji będziemy cieszyć się życiem. Nie unikaj konsultacji z lekarzem, nie odkładaj badań okresowych. Zdecydowana większość chorób wykryta w początkowym stadium jest w pełni wyleczalna.

Warto skorzystać z oferty jaką zapewnia abonament medyczny Falck Medycyna. Gwarantujemy Ci wykonanie EKG w domu, 4 wizyty domowe lekarza w miesiącu, 5 konsultacji lekarskich on-line (wraz z ew. wystawieniem e-recepty, e-zwolnienia), usługi pielęgniarskie w tym 10 wizyt w roku obejmujących również pobranie krwi do badań analitycznych, rehabilitację w domu pacjenta – 10 zabiegów w roku oraz bezpłatne konsultacje fizjoterapeuty.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.