Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Minister zdrowia powołał Komitet Organizacyjny Samorządu Ratowników Medycznych

Minister zdrowia powołał Komitet Organizacyjny Samorządu Ratowników Medycznych, który jest odpowiedzialny za organizację pierwszego zjazdu, gdzie wybrane zostaną władze organizacji samorządu ratowników medycznych, zgodnie z zapisami ustawa o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych. Przyjęta w ubiegłym roku ustawa wejdzie w życie 22 czerwca 2023 roku, z wyjątkiem zapisów dotyczących właśnie powołania komitetu, który zorganizuje pierwsze wybory do samorządu ratowników medycznych.

Komitet jest odpowiedzialny za prowadzenie spisu ratowników medycznych, zwłaszcza na potrzeby przeprowadzenia wyborów delegatów na pierwszy Krajowy Zjazd Ratowników Medycznych. W trakcie Zjazdu obowiązywać będzie regulamin wyboru delegatów oraz regulamin pierwszego Krajowego Zjazdu Ratowników Medycznych przygotowane przez Komitet. 

Komitet musi zwołać pierwsze zgromadzenia wojewódzkie, a w przypadku, gdy liczba ratowników medycznych w danym województwie przekracza 300 osób – dokonać podziału na rejony i zorganizować pierwsze zebrania rejonowe zgromadzenia wojewódzkiego.

W skład Komitetu Organizacyjnego Samorządu Ratowników Medycznych weszli:

 1. Roman Badach-Rogowski;
 2. Mateusz Długopolski;
 3. Łukasz Fica;
 4. Rafał Gajda;
 5. Michał Górnikowski;
 6. Dariusz Gruda;
 7. Przemysław Kaczmarek;
 8. Mateusz Komza;
 9. Dawid Kossowski;
 10. Przemysław Król;
 11. Jarosław Madowicz;
 12. Kacper Mazurkiewicz;
 13. Iwona Misiorowska;
 14. Marcin Nadolny;
 15. Paweł Nesterak;
 16. Anna Przybysz;
 17. Jowita Rutka;
 18. Paweł Sałustowicz;
 19. Edyta Wcisło;
 20. Wojciech Werbicki;
 21. Krzysztof Wilczek;
 22. Tomasz Wyciszkiewicz;
 23. Krzysztof Zub;
 24. sekretarz Komitetu – przedstawiciel Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.