O firmie

Znajdziesz tu wszyskie istotne informacje o firmie. Historia, polityka prywatności, kodeks etyczny oraz galerię zdjęć.

Aktualności

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o naszej firmie, a także newsy ze świata ratownictwa medycznego.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Kontrole NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił wyniki kontroli przeprowadzanych w I kwartale br. Terenowe Wydziały Kontroli Departamentu Kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadziły łącznie 798 kontroli i czynności sprawdzających w obszarach:

  • realizacji umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej – 351;
  • ordynacji produktów refundowanych – 199;
  • realizacji umowy na wydawanie refundowanego leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobu medycznego na receptę w aptekach i punktach aptecznych – 218
  • prawidłowości i zasadności udzielania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – 302.

W przypadku kontroli dotyczących realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, ordynacji, aptek oraz prawidłowości i zasadności udzielania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 największa liczba kontroli dotyczyła ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W ponad 90 proc. placówek stwierdzono nieprawidłowości w działalności. W przypadku 94 proc. postępowań kontrolnych kontrolerzy stwierdzili nieprawidłowości w ocenianej działalności. Tylko w mniej niż 6 proc. zakończonych kontroli nie stwierdzono w ogóle nieprawidłowości lub stwierdzono uchybienia, które nie miały wpływu na kontrolowaną działalność, co oznaczało pozytywną ocenę jednostki. Łącznie ocenę pozytywną lub ocenę pozytywną z nieprawidłowościami uzyskało 28 proc. kontrolowanych podmiotów.

W ramach wszystkich przeprowadzonych kontroli najczęściej stwierdzone nieprawidłowości to:

  • brak udokumentowania w indywidualnej dokumentacji medycznej wskazań refundacyjnych do ordynacji leków ze zniżką,
  • nieprawidłowo oznaczony poziom odpłatności na recepcie,
  • nieprawidłowości w zakresie prowadzenia dokumentacji medycznej pozostające w sprzeczności z zapisami obowiązującego rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.