Usługi

Codziennie reagujemy na trudne sytuacje, jakie mogą spotkać każdego z nas.
Nasi doświadczeni Pracownicy zapewniają skuteczną pomoc dla osób w pilnej potrzebie. Zawsze.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Falck Medycyna dla Seniorów

Falck Medycyna jako Partner Strategiczny KIDO - Krajowa Izba Domów Opieki aktywnie uczestniczył w X edycji Konferencji Naukowo - Edukacyjnej Senior - Care. To spotkanie ekspertów zajmujących się opieką długoterminową nad seniorami w domach opieki, jak i pozostających w swoich domach, ale ze wsparciem udzielanym przez system opieki społecznej. W ramach programu konferencji, Damian Kardymowicz z Falck Medycyna zaprezentował wykład, w którym przekonywał, że stałe podnoszenie kompetencji personelu odpowiedzialnego za opiekę i pomoc seniorom pozwala podnieść jakość świadczonej opieki, jak i poprawia komfort pacjentów objętych opieką. 

Falck Medycyna rozbudowuje paletę oferowanych usług adresowanych zarówno do podmiotów odpowiedzialnych za opiekę długoterminową nad seniorami, jak i do osób prywatnych, których członkowie rodziny potrzebują stałego, pewnego i profesjonalnego wsparcia. Opaska medyczna to wygodne i bezobsługowe rozwiązanie gwarantujące stały monitoring kluczowych funkcji życiowych osobie, która ma ją założoną na rękę, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

Dane z opaski są stale monitorowane w Krajowym Centrum Operacyjnym Falck Medycyna, obsługiwanym przez dyspozytorów z wykształceniem medycznym. Dzięki temu zapewniamy natychmiastową interwencję w przypadku wystąpienia nagłych zmian w parametrach lub upadku monitorowanej osoby. To,istotna przewaga nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Dzięki temu nasza opaska nie jest tylko kolejnym gadżetem do zbierania danych, ale przede wszystkim daje bezpieczeństwo poprzez stały monitoring parametrów życiowych i natychmiastowe reagowanie w sytuacji kryzysowej. 

Opaska zapewnia monitorowanie tętna, ciśnienia tętniczego, saturacji i temperatury wraz z wykresami. W momencie nagłego gwałtownego odchylenia od norm uruchamia się alert. Urządzenie pozwala na integracje z glukometrem poprzez bluetooth, dzięki czemu personel medyczny w Krajowym Centrum Operacyjnym może stale monitorować poziom glukozy. W chwili zdjęcia opaski z ręki, zdarzenie jest od notowane w systemie. Lokalizator GPS pozwala na stałe śledzenie miejsca, w którym znajduje się Senior. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej dla opiekuna najbliższa osoba czy członek rodziny może stale śledzić zapisy monitorowanych parametrów. Krokomierz pozwala kontrolować niezbędną dawkę ruchu. Opaska przypomina o lekach lub wizycie u lekarza. Wszystko na wytrzymałej, hipoalergicznej opasce sylikonowymi, odpornej na płyny i polewanie wodą. Oraz czytelny wyświetlacz zegarka.

W razie kryzysowej sytuacji we wskazane miejsce dotrze wyposażony w niezbędny sprzęt ambulans z przygotowanymi do niesienia pomocy ratownikami oraz lekarzem.