Usługi

Codziennie reagujemy na trudne sytuacje, jakie mogą spotkać każdego z nas.
Nasi doświadczeni Pracownicy zapewniają skuteczną pomoc dla osób w pilnej potrzebie. Zawsze.

Kariera

Kochamy naszą pracę. Łączy nas przekonanie, że każde życie i zdrowie człowieka jest cenne. Dlatego pomagamy wszystkim ludziom, gdy znajdą się w potrzebie. Chronimy zdrowie i życie. To więcej, niż tylko praca. To służba.
Aktualności

Będą dodatkowe pieniądze dla szpitali

Pół miliarda zł w tym roku i ponad 4 mld zł w 2023 r. przeznaczy dodatkowo Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia na zwiększenie ryczałtu dla wybranych szpitali. Do listopada ponad 100 z nich przekroczyło przyznane im limity ryczałtu za rozliczenie świadczeń. Według informacji z NFZ część z nich przekroczyła o 30 proc., ale były takie gdzie przekroczenie wynosiło 60 procent. – Takie szpitale należy zdecydowanie docenić. Dzięki nim „odrabiamy” zaległości zdrowotne z ponaddwuletniej pandemii COVID-19. Przekroczenie ryczałtu oznacza bowiem, że przyjmowano w nich zdecydowanie większą liczbę pacjentów, niż można było zakładać.

Wspólnie z prezesem NFZ Filipem Nowakiem zdecydowaliśmy, że zarządzającym takimi podmiotami należy się gratyfikacja – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, wyjaśniając, że „lecznice należące do sieci szpitali, które za wykonane świadczenia rozliczają się ryczałtem z Narodowym Funduszem Zdrowia, a które co najmniej o 8 proc. przekroczyły ryczałt na 2022 r., już w grudniu otrzymają dodatkowe pieniądze”. – Każdemu takiemu szpitalowi zwrócimy ponad połowę kwoty przekroczenia – zapowiada prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak, informując, że „według wyliczeń płatnika nowy mechanizm obejmie co najmniej 20 proc. szpitali w Polsce – w większości placówki powiatowe”. Pytanie czemu NFZ zamierza zwrócić tylko połowę wartości przekroczenia, skoro uznaje takie działanie szpitali za ważny dowód w skutecznym leczeniu, pamiętając zwłaszcza fakt, że na funduszu zapasowym NFZ zgromadzono ponad 10 mld niewykorzystanych środków.